Dziś środa, 19 czerwca 2019 r, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Serwis odwiedzono 16200225 razy.

Ogłoszenie duszpasterskie na 7 Niedzielę Wielkanocną

Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza

2    Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza arcybiskupa Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w Niebie za dar Odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Dzisiaj przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej. . Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 3    Już od wczoraj przez kolejne czerwcowe dni, wpatrzeni w kochające Serce Pana Jezusa, modlitewnie oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego w Dzień Zielonych Świąt. Z codziennym czerwcowym nabożeństwem o godz. 18,00 łączymy także nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się licznie w tę modlitwę, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha niedziele nabożeństwo o godz. 17:30.
 4    W przyszłą niedzielę, 12 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 11 czerwca.
 5    Obecnie trwają jeszcze prace malarskie w naszym  kościele. Na cegły jest nanoszona farba laserunkowa, która utrwala kolor cegły i ją konserwuje. Już w tym tygodniu powrócą żyrandole z pracowni renowacyjnej. Wykończenie bocznego ołtarza ku czci błog. Jana Pawła II będzie gotowe pod koniec wakacji.. Robi to dla nas pracownia rzeźby i odlewu z Rzeszowa. To ta sam, która wykonała dla nas relikwiarz św. Rafała Kalinowskiego. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i rodzicom młodzieży bierzmowanej za ofiary na dar ołtarza bł. Jana Pawła II
 6    O sprzątanie kościoła prosimy  w sobotę po godz. 10:00 rodziców i młodzież, która przystępuje do bierzmowania.  Jest dużo prac do wykonania między innymi wyłożenie kamieni wokół kościoła i posprzątanie terenu wokół naszej świątyni. Prosimy o zabranie ze sobą narzędzi do pracy.
 7    Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.

Ślub katolicki pragną zawrzeć:
 1    Greśkiw Katarzyna – Chociwel Parafia tutejsza
Wilde Krzysztof – Chociwel Chociwel, Matki Boskiej Bolesnej
 2    Jarecka Katarzyna – Szczecin Police
Samulak Tomasz – Szczecin Szczecin par. św. Józefa

W minionym tygodniu odeszli do Pana
 1    Ś.p. Gruś Jolanta –  zam. Bród

17:00    ślub: Liczmańska/Mazur
18:00    śp. Helena i Mieczysław Węglarz
 niedziela (12-06-2011)
9:00    O Boże błog. dla Anny i Tadeusza z okazji 10 roczn. małżeństwa z podziękowaniem za otrzymane łaski
11:00    O Boże błog. dla Jadwigi i Stanisława z okazji 25 roczn. ślubu
18:00    śp. Irena Kozieł w 11 roczn. śm.