Dziś wtorek, 18 czerwca 2019 r, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Ogłoszenie duszpasterskie na 5 niedzielę Wielkiego Postu

Powoli zbliżamy się do końca Wielkiego Postu. Czy już spotkaliśmy się z przebaczającym Ojcem w sakramencie pojednania? Czy dotrzymujemy nasze wielkopostne postanowienia? Czy włączyliśmy się w wielkopostną modlitwę podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów? Jeśli mamy jakieś zaniedbania, śpieszmy się je naprawić, bo Wielki Post powoli się kończy.

Przyszła niedziela jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam przeżywanie w pogłębiony sposób tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętych poświęcimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Zapraszamy na Marsz dla Jezusa z wielką procesją z palmami na godz. 10.45. Po mszy św. rozstrzygniemy konkurs na największa i najpiękniejszą palmę.

Dzisiaj do nabycia Świece Wielkanocne. Zysk ze sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby Caritas Diecezji i  Parafii.

Od środy do piątku potrwają rekolekcje dla młodzieży ze szkół średnich. Młodzież w tym czasie ma wolne od zajęć szkolnych,  by móc uczestniczyć w rekolekcjach w swojej parafii. Zajęcia rekolekcyjne w środę zaczynają się o godz. 9:00 w kościele.

W tym tygodniu  będziemy rozdawać unijną pomoc żywnościową: w piątek od godz. 15.00 do 16.00 zapraszamy tylko naszych parafian z miasta i wiosek. Natomiast w sobotę  od godz. 11.00  - 12.30 mogą przyjść osoby z poza naszej parafii, a są w trudnej sytuacji życiowej i potrzebują  wsparcia. Przypominamy, że potrzebne są numery pesel wszystkich członków rodziny, na którą pobiera się żywność.

Młodzież naszego gimnazjum zaprasza na przedstawienie pt. "Pasja i współczesność", w przyszłą niedzielę w kościele o godz. 16.00.
Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu odbywają się egzaminy gimnazjalne. Naszych gimnazjalistów chcemy otoczyć modlitewną opieką, dlatego zapraszamy na Mszę świętą sprawowaną w ich intencji we wtorek, środę i czwartek o godz. 7.00.

W pierwszym tygodniu wakacji, organizujemy wspólny wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Prowansji i na Lazurowym Wybrzeżu. Więcej informacji dotyczących wyjazdu zostanie podane w czasie świąt.

W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  w piątek o godz. 18:00. W tym tygodniu prosimy mieszkańców z ulicy:

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.

Zapowiedzi przedślubne

Bożek Agata – Chociwel Parafia tutejsza
Kazimierczak Norbert – Łobez Łobez, Najśw. Serca Pana Jezusa

Intencje mszalne:

niedziela (10-04-2011)
9:00    O zdrowie dla męża Piotra i całej rodziny
11:00    O szczęśliwy egzamin dla Piotra i dar Ducha św.
18:00    śp. Jan, Władysława (Ona), Zofia, Antoni, Zygmunt
 poniedziałek (11-04-2011)
7:00    ++ Alfred, Joanna, Maria i Wincenty o wieczną szczęśliwość
18:00    O Boże Błogosławieństwo dla ks. Proboszcza w dniu urodzin.
 wtorek (12-04-2011)
7:00    + Helena i Kornel Ilniccy
18:00    ++ Franciszek i Anna w rocz. śm.
 środa (13-04-2011)
7:00    O Dary Ducha Św. dla gimnazjalistów w czasie egzaminów.
18:00    W intencji Ryszarda i Doroty w 13 roczn. ślubu, o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski na dalsze lata.
18:00    W intencji Ireny i Jana w 42 roczn. ślubu, o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski na dalsze lata.
 czwartek (14-04-2011)
18:00    W 75 rocznicę urodzin Józefy Krawczyk - int. od. matek różańcowych