Dziś środa, 19 czerwca 2019 r, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Serwis odwiedzono 16200837 razy.

Ogłoszenie duszpasterskie na 3 niedziela Wielkiego Postu

Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu

Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 2    W tym duchu maja nas umocnić rekolekcje parafialne. W środę, czwartek i piątek  poprowadzimy rekolekcje  szkolne dla młodzieży  ze szkoły gimnazjalnej. Zajęcia rozpoczynają się dla wszystkich grup  godz. 8:00 w kościele. Przypominamy, że rekolekcje to nie jest czas wolny od szkoły i innych zajęć. Nie można tego czasu wykorzystywać na wyjazdy i zakupy. Bardzo prosimy by uszanować ten piękny czas przeznaczony dla dzieci na ich rozwój duchowy.
 3    Rekolekcje dla dorosłych rozpoczniemy juz w przyszła sobotę Apelem Maryjnym i wspomnieniem 6 rocznicy śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Rekolekcje dla wszystkich grup w naszej parafii poprowadzą Misjonarze Krwi Chrystusa z Warszawy. Hasło tegorocznych rekolekcji są słowa "Świętymi bądźcie" .
W przyszłą niedzielę msze św. na wioskach będą odprawione w następujących godzinach: Bobrowniki o godz. 9:00, Lisowo  godz. 10.30, Bród godz. 13:00, Oświno godz. 13.00, Kamienny Most godz. 15:00, Wieleń godz. 15:00 , Lublino godz.15:30
 4    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. W sobotę Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z Matek. O godz. 9:00 msza św. ze wzmianką tajemnic różańca św. i nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP.
Do chorych z posługą sakramentalną  udamy się 18 kwietnia w Wielki Poniedziałek .
 5    Przy figurce św. Antoniego do skarbonki można składać ofiary na kwiaty do Bożego Groby. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 6    W tym tygodniu będziemy kończyć prace restauratorskie i malarskie w naszej świątyni. Kończymy wyzłocenia ambony i ołtarza głównego. Nowym elementem w wystroju naszej świątyni jest wyzłocenie kwiatów  w górnej części sześciu filarów i opaski na krzyżu nad nawa główną.  Kościół został pomalowany specjalną renowacyjną  farbą  wapienną KEIM Athenit-lucente. Jest ona uniwersalną farbą wapienną na bazie czystego wapna dołowanego min. 3 lata oraz białej, greckiej mączki marmurowej. Wysokiej jakości surowce i całkowita rezygnacja z dwutlenku tytanu oraz dodatku spoiw syntetycznych nadają KEIM Athenit-lucente klasyczny efekt „satyny” oryginalnych farb wapiennych. Farba ta reaguje bardzo długo z podłożem. Dlatego czas całkowitego wyschnięcia potrwa dłużej niż   to zachodzi przy  normalnym malowaniem farbami mineralnymi. Będą malowane również kościoły w Brodach i  Bobrownikach. Przy tej okazji bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ofiarę i zrozumienie naszej sytuacji.
 7    Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne w przyszła niedzielę po mszy św. o godz. 11.00.
 8    Dzisiaj we wszystkich parafiach naszej diecezji prowadzimy akcję zbierania podpisów, popierających projekt ustawy chroniącej życie dzieci od poczęcia. Odpowiednia lista będzie wystawiona w naszym kościele tuż przy ambonie do 4 kwietnia. /tzn. jeszcze przez cały tydzień/ Należy podać swoje imię i nazwisko numer pesel. Bardzo dziękujemy za wsparcie tej akcji.
 9    Uczniów klas drugich przypominamy, że dzisiaj  po mszy św. o godz. 18.00 odbędzie sie dla nich spotkanie w Kościele, obecność obowiązkowa. Natomiast rodziców młodzieży klas trzecich z gimnazjum zapraszamy na spotkanie w przyszłym tygodniu po mszy św. o godz. 18:00.
 10    Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.
 11    W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  we wtorek  o godz. 7:00. W tym tygodniu prosimy mieszkańców z ulicy:

Ślub katolicki pragna zawrzeć:
 1    Bożek Agata – Chociwel Parafia tutejsza
Kazimierczak Norbert – Łobez Łobez, Najśw. Serca Pana Jezusa
 2    Klej Kamila – Szczecin Św. Ottona
Buliński Artur – Chociwel Parafia tutejsza
 3    Skura Dorota – Bobrowniki Parafia tutejsza
Ilnicki Andrzej – Bobrowniki Chociwel, Matki Boskiej Bolesnej

Ślub katolicki pragną zawrzeć:
  niedziela (27-03-2011)
9:00    W dniu imienin Lidii o Boże błog. i łaskę zdrowia
11:00    Dziękczynna za przeżyte 90 lat Samson Zofia - od Matek Różańcowych
18:00    śp. Bronisław, Maria
 poniedziałek (28-03-2011)
7:00    Za Parafian
18:00    sp. Danuta Jasiewicz, Stefania Olechnowicz
 wtorek (29-03-2011)
7:00    O Boże błog. dla rodzin sprzątających kościół i ich rodzin
18:00    sp. Józefa (Ona) i Wacław w roczn. śm.
 środa (30-03-2011)
7:00    Dusze czyśćcowe
18:00    śp. Stefania, Kłysz, Kazimierz i zm. z rodziny
 czwartek (31-03-2011)
7:00    O Boże błog dla Marii w dniu urodzin
18:00    śp. Mieczysław Balcerzak
 piątek (01-04-2011)
10:30    w intencji młodzieży odprawiającej reolekcje
18:00    O pokój na świecie i Boże miłosierdzie  dla świata - int. Matek różańcowych
 sobota (02-04-2011)
9:00    O owocne przeżycie rekolekcji wielkopostnych w naszej Parafii i o dar Ducha św. dla ojców rekolekcjonistów.
9:00    sp. Wanda Korosiewicz - intencja od rodziny
18:00    sp. Michał Cieliński  o radość życia wiecznego - int. od żony i dzieci