Dziś niedziela, 16 czerwca 2019 r, imieniny: Aliny, Anety, Benona

Ogłoszenie duszpasterskie na 2 Niedzielę Wielkiego Postu

Dzisiaj naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci.

1    Możemy złożyć ofiarę do puszki na pomoc misjonarzom.
 2    Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania dzieci, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.
 3    Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele odprawiamy Drogę Krzyżową,  dla dzieci o godz. 16:30; dla dorosłych o godz. 17:30,  a dla młodzieży o godz. 19:00,   a w niedziele o godz. 17,00 Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post
 4    W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy. Msza św. o godz. 9:00 i 18:00
 5    Uczniom klas I gimnazjum przypominamy o spotkaniu, które odbędzie się dzisiaj po mszy św. o godzinie 18.00.
Uczniów klas drugich zapraszamy w przyszłą niedzielę tj. 27.03 po mszy św. o godz. 18.00. Spotkanie w Kościele, obecność obowiązkowa.
 6    W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  w wtorek  o godz. 7:00. W tym tygodniu prosimy mieszkańców z ulicy:
 7    Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.

Ślub katolicki pragną zawrzeć
 1    Klej Kamila – Szczecin Szczecin, Św. Ottona
Buliński Artur – Chociwel Parafia tutejsza
 2    Skura Dorota – Bobrowniki Parafia tutejsza