Dziś niedziela, 18 sierpnia 2019 r, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Ogłoszenie duszpasterskie na 1 Niedzielę Wielkiego Postu

Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […],

1  by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
 2    Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele odprawiamy Drogę Krzyżową,  dla dzieci o godz. 16:30; dla dorosłych o godz. 17:30,  a dla młodzieży o godz. 19:00,   a w niedziele o godz. 17,00 Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post
 3    W sobotę, 19 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do świętego Józefa nie tylko w dniu Jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
 4    Od 12 marca rozpoczęliśmy  kurs przedślubny dla narzeczonych. Każda para narzeczeńska, która pragnie zawrzeć sakrament małżeństwa jest do takiego kursu zobowiązana. Na kurs przedślubny składają się  cztery konferencje, które zostaną wygłoszone przez cztery kolejne soboty w sali na plebanii o godz. 19:00 .
 5    Spotkanie dla uczniów klas pierwszych gimnazjum odbędzie się w przyszłą niedzielę  (20.03) po mszy św. o godz. 18.00.
Obecność obowiązkowa.
 6    W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  w czwartek o godz. 7:00. W tym tygodniu prosimy mieszkańców z ulicy:
 7    Przypominamy, że w sobote udajemy sie na najnowszy film o Fatimie "13. Dzień" do kina w Szczecinie. Wyjazd o godz. 14:30. Spotykamy się przy plebani. Są jeszcze wolne miejsca na liście.
 8    Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.

Ślub katolicki pragną zawrzeć:
 1    Skura Dorota – Bobrowniki Parafia tutejsza

18:00    O zdrowie i błog. Boże w 7 urodziny Gabrysi z podziękowaniem za łaski
 piątek (18-03-2011)
7:00
18:00    W 16 rocznicę śm. rodziców , w 7 roczn. śm. męża Romana Kisiela i za zmarłych z rodziny Kisiel
18:00    śp. Ewa Marcinkiewicz - 4 roczn. śm., śp. Edward Wiśniewski
 sobota (19-03-2011)
9:00    W 28 roczn. śm. Stefan Rachtan
18:00    śp. Józef i Józefa Rusin
18:00    śp. Paulina Golis w 1 roczn. śm. i śp. Józef Golis, sp. Stanisława (Ona) Banaś
 niedziela (20-03-2011)