Dziś wtorek, 18 czerwca 2019 r, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Ogłoszenie duszpasterskie na 5 niedziela zwykła

W piątek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie.

1   Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń „Po górach, dolinach”. Podczas osiemnastu spotka z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak się też stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować o godz. 10. 00.  Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!
 2    Wszystkim wyjeżdżającym na ferie do Bukowiny Tatrzańskiej przypominamy, że minął termin wpłat i złożenia kart kolonijnych. Wyjazd w przyszłą niedzielę o godz. 15:00. Spotykamy sie przy plebanii.
 3    Dla dzieci i młodzieży zostającej w domu zorganizowaliśmy cztery wyjazdowe dni. W programie jest pobyt w Gryfinie na wodnym parku, kino w Szczecinie, zwiedzanie tajemniczych podziemi miasta Szczecina, wizyta w telewizji Szczecin. Szczegóły na plakatach w gablocie. Zapisy jak zawsze w zakrystii.
 4    Rodziców i chrzestnych, którzy chcieliby w najbliższych tygodniach ochrzcić dziecko zapraszamy na naukę przedchrzcielną w piątek o g. 19:00.
 5    Pragniemy dokończyć wspólne prace renowacyjne w naszych kościołach. Od 28 lutego zaczynamy malowanie nawy głównej naszego kościoła. Malowany będzie także kościół w Bobrownikach i Brodzie. To najwyższy czas na malowanie naszych kościołów jest to przecież znak naszej troski o miejsce gdzie spotykamy się we wspólnocie z Panem Bogiem. Nie ukrywamy, że liczymy na wsparcie w miarę Waszych możliwości. Dlatego w Chociwlu przez trzy najbliższe miesiące wróci poprzednia forma zbierania ofiar przez naszych rejonowych. Po 15 każdego miesiąca nasi tzw,. rejonowi będą zbierać fundusze na nasz kościół w Chociwlu. Parafian z Bobrownik i Brodów prosimy o kontynuowanie tej formy zbierania pieniędzy jak to było wcześniej. Otrzymaliśmy wstępną obietnicę od Pani Burmistrz i Rady Miasta że w budżecie Gminy na ratowanie zabytków jest zarezerwowana dotacja w 30 % procentach inwestycji. Wszystkie trzy wymienione kościoły są wpisane do rejestru zabytków. Bóg zapłać za życzliwość i hojność naszym czcigodnym parafianom. Jesteśmy bardzo zbudowani Waszą troską  o nasze świątynię. Prosimy o modlitwę w intencji o udane prace remontowe w naszych świątyniach.
 6    W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  we wtorek o godz. 18:00. W tym tygodniu prosimy mieszkańców z ulicy:
 7    Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.

Ślub katolicki pragną zawrzeć:
 1    Jędrzejczak Justyna – Chociwel Parafia tutejsza
Szwarnóg Marcin – Chociwel Parafia tutejsza
 2    Gawryluk Lubov – Zariczcza Parafia cerkwii Pokrowa prawosławna Zariczcza
Klimaszewski Tomasz – Chociwel Parafia tutejsza

W minionym tygodniu odeszła do Pana:
 1    Ś.p. Korosiewicz Wanda – ul. Powstańców śląskich

niedziela (06-02-2011)
9:00    śp. Anna, Dymitr, Katarzyna
11:00    sp. Mieczysław Kuryłowicz , Anna i Michał
18:00    W 70 urodziny Barbary - Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski i o życie wieczne dla rodziców  i teściów.
 poniedziałek (07-02-2011)
7:00    śp. Edward Staniszewski - 4 roczn. śm.
18:00    W 70 rocznicę urodzin dla mamy Barbary o Boże błog. - int. od dzieci, wnuków i prawnuczki
 wtorek (08-02-2011)
7:00    Za Parafian
18:00    Za sprzątających kościół i ich rodziny
 środa (09-02-2011)
18:00    Śp. Stefan w 25 roczn. śm. i zmarłych z rodziny Dziatkiewiczów
 czwartek (10-02-2011)
9:00    O Boże błog. dla żyjących Sybiraków w 71 roczn. deportacji, a dla zmarłych o radość życia wiecznego
18:00    W 12 roczn. śm. sp. Franciszek Konieczny oraz zmarli Róża i Mariusz
 piątek (11-02-2011)
10:00    W intencji chorych i cierpiących w naszej parafii
18:00    śp. Grażyna Kuryłowicz
 sobota (12-02-2011)
9:00    śp. Edward Karcewicz i zmarli z rodz. Salak, Karcewicz
18:00    śp. Jan 15 roczn. śm. i Waleria
 niedziela (13-02-2011)
9:00    Dziękczynna w 35 roczn. ślubu Elżbieta I Zbigniew z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze
11:00    śp. Mirosław Pietrzak w 8 roczn. śm.
18:00    śp. Irena Florczak i za zmarłych z rodziny