Dziś wtorek, 18 czerwca 2019 r, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Ogłoszenie duszpasterskie na 4 niedziela zwykła

W środę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef.

1     Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Gromnice do kupienia w zakrystii. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 i 18:00
 2    Z inicjatywy Ojca Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
 3    Drugi dzień każdego miesiąca to dla nas wspomnienie śmierci Papieża  Jana Pawła II. Zapraszamy na Apel  Jasnogórski we wtorek na godz. 21:00, który odprawiamy w intencji szybkiej beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II.
 4    W  czwartek 3 lutego – świętego Błażeja, patrona wstawiającego się za cierpiącymi na choroby gardła. Tego dnia na zakończenie Mszy Świętej będziemy mogli przyjąć specjalne błogosławieństwo gardła za przyczyną tego świętego. Msze św. w trym dniu o godz. 9:00 i 18:00
 5    W sobotę 5 lutego –  w wspomnienie św. Agaty , po mszy św. Wieczornej pobłogosławimy chleb i wodę.  Stara tradycja głosi, że w czasie wybuchu wulkanu w rok po śmierci agaty mieszkańcy miasta Katania na Sycylii zwrócili się o pomoc do swojej świętej rodaczki i zostali ocaleni. Na pamiątkę tego wydarzenia powstał zwyczaj błogosławienia  w dzień św. Agaty chleba jako znaku dobroci oraz wody jako pomocy chroniącej przed niebezpieczeństwem ognia. W ten dzień będziemy częstować specjalnymi oliwkami św. Agaty, wg zwyczaju rodem z  Sycylii.
 6    W środę po mszy św. Wieczornej zapraszamy dorosłych i młodzież do pomocy przy rozbieraniu żłóbka. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać. A do rozbieranie szopki przed kościołem zapraszamy wszystkich chętnych w czwartek po godz. 10:00.
 7    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy na godzinę świętą o 17:00 . W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msza św. o godz. 9:00 i 17:00 dla dzieci , 18:00 i 19:00 dla młodzieży. Spowiedź już od godz. 16:00. Od godz. 10:00 udajemy się z posługa sakramentalną. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza św. o godz. 9:00 i zmiana tajemnic różańca św.
 8    Zapraszamy rodziców ministrantów i lektorów na Mszę św. w intencji Liturgicznej Służby  Ołtarza w czwartek o godz. 18.00. Po mszy św. spotkanie  w salce parafialnej "Przystanek August"

Dnia 5 lutego w sobotę  w parafii św. Ducha w Szczecinie Zdrojach odbędzie się czuwanie młodzieży.

Wyjazd w sobotę o godz. 13.oo powrót przed 23.00.
Zapisy u księdza Łukasza lub w zakrystii, koszt 20 zł.
 9    W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  we wtorek o godz. 18:00. W tym tygodniu prosimy mieszkańców z ulicy:
 10    Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.

Ślub katolicki pragną zawrzeć
 1    Jędrzejczak Justyna – Chociwel Parafia tutejsza
Szwarnóg Marcin – Chociwel Parafia tutejsza
 2    Gawryluk Lubov – Zariczcza  Ukraina - Parafia cerkwii Pokrowa prawosławna
Klimaszewski Tomasz – Chociwel Parafia tutejsza
 3    Dudar Anna – Chociwel Parafia tutejsza
Lato Paweł – Chociwel Parafia tutejsza

niedziela (30-01-2011)
9:00    Śp. Ludwik w 13 roczn. śm. oraz zm. Rodziców Katarzyna i Józef, Rozalia, Bolesław i brat Wiesław
11:00    śp. Władysław Zauliczny - w 16 rocznicę śmierci
18:00    Za Parafian
 poniedziałek (31-01-2011)
7:00
18:00    śp. Mieczysław Chmiel
 wtorek (01-02-2011)
7:00    Dusze czyśćcowe
18:00    O Boże błog. dla rodzin sprzątających kościół
 środa (02-02-2011) Ofiarowanie Pańskie
9:00
18:00    O zdrowie i Boże błog. - w dniu urodzin dla syna Jerzego i Jego rodziny
 czwartek (03-02-2011) św. Błażeja
9:00
18:00    O wytrwanie w powołaniu i dar powołań kapłańskich i zakonnych z  naszej parafii
 piątek (04-02-2011)
18:00
19:00
 sobota (05-02-2011) św. Agaty
9:00    Za chorych i cierpiących w naszej parafii .- intencja Matek różańcowych-
18:00    śp. Andrzej Krystoforski - intencja od uczestn. pogrzebu
 niedziela (06-02-2011)
9:00    śp. Anna, Dymitr, Katarzyna
11:00    sp. Mieczysław Kuryłowicz , Anna i Michał
18:00    W 70 urodziny Barbary - Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski i o życie wieczne dla rodziców  i teściów.