Dziś środa, 19 września 2019 r, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Ogłoszenie duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny

Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2010 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to bardzo stosowny moment, aby baczniej spojrzeć na nasze rodziny. Wpatrując się w Ikonę Świętej Rodziny, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin.

1   Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Boga, aby w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i celowych atakach różnorakich wrogów nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. A zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.
 2    Podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali w piątek, 31 grudnia, o godz. 18,00, podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Podsumujemy nasz rok pracy parafialnej.
 3    Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W poniedziałek, 27 grudnia, wspominamy świętego Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. W czasie mszy św. poświęcimy wino przyniesione w ten dzień do kościoła. Będziemy także rozdawać wino pobłogosławione. A we wtorek, 28 grudnia, w liturgii wspominamy świętych Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. W liturgiczne wspomnienie świętych Młodzianków Kościół udziela specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom. Dlatego serdecznie zapraszam na Mszę Świętą o godz. 9,00 rodziców i dziadków z dziećmi, wnukami, nawet tymi najmniejszymi, które niedawno w naszej Parafii przyszły na świat. W tym tygodniu poranne msze będą odprawiane o godz. 9:00 .
 4    W sobotę, 1 stycznia, w pierwszy dzień nowego roku i jeszcze w oktawie Bożego Narodzenia, w liturgii celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte tego dnia o godz. 11:00 i 18:00.  Uwaga nie będzie mszy św. o godz. 9:00.! Ta maryjna uroczystość należy do tak zwanych świąt nakazanych. Zobowiązuje nas więc do udziału w świątecznej Eucharystii. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można również uzyskać odpust zupełny.
 5    Wizytę duszpasterską tzw. kolędę rozpoczniemy w Chociwlu 3 stycznia.
 6    W tym tygodniu o sprzątanie kościoła  w czwartek. prosimy mieszkańców z ulicy......
 7    Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.

W minionym tygodniu w Bobrownikach pożegnaliśmy śp. Marlenę Chabowską.

niedziela (26-12-2010)
9:00    W 35 rocz. ślubu Maria i Julian Rusin z okazji urodzin Marii int. od dzieci i wnuków
11:00    W 45. rocz. ślubu Krystyna i Henryk  - z podziękowaniem Bogu za wszelkie łaski, z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo
12:15    Chrzcielna w intencji dzieci otrzymujących chrzest św.
17:00    Ślub: Prajs- Zagrodzki
18:00    śp. Aniela Waszczuk w 11 roczn. śm., śp. Stanisław Waszczuk w 28 roczn. śm.
 poniedziałek (27-12-2010)
18:00    śp. Teresa, Wojciech Grycan, Jan Piwko i zm. z  rodziny Piwko