Dziś środa, 18 września 2019 r, imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława

Uroczystość Bożego Narodzenia - ogłoszenia duszpasterskie.

Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość.

1.    „Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność.
 2.    W dni świąteczne zapraszamy wszystkich na Msze Święte do naszej parafialnej świątyni. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze Święte o godz.:9:00 , 11:00 18:00 W niedzielę  msza św. chrzcielna o godz. 12.15 ;  Starajmy się jak najgłębiej pochylić nad radosną tajemnicą narodzin Bożego Syna. Dlatego apelujemy, by nie spieszyć się z wyjściem z kościoła zaraz po błogosławieństwie. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, aby wspólnie śpiewać jeszcze piękne polskie kolędy i pastorałki. Niech rozbrzmiewają one także w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi – nie wstydźmy się tej pobożności, jest ona przecież wyrazem naszej wiary!
 3.    W  niedzielę, 26 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach
 4.    Dziękujemy wszystkim za wykonaną pracę w kościele. Swoim księżom współpracownikom dziękuje za godziny spędzone w konfesjonale. Serdecznie dziękujemy za choinki i tym którzy je zainstalowali i przyozdobili. Dziękuję grupie Panów, którzy przy dużym mrozie nie szczędzili siły i czasu by wykonać żywą szopkę.  Bóg zapłać za  wypożyczenie   zwierząt do szopki. Dziękuję Panom Ślusarczykom,  Józefowi i Waldemarowi za  zrobienie szopki do kościoła. Bardzo dziękuję za każdy przejaw życzliwości i szczodrobliwości, który przejawiał się darami dla nas na  świąteczny stół.
 5.    W pierwszy dzień świąt zapraszamy na godz. 15:30 na kolędowanie przy Żywej Szopce.