Dziś wtorek, 18 czerwca 2019 r, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Ogłoszenia duszpasterskie na 3 Niedzielę Adwentu

1    To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od piątku, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi z pomocą jako szafarz Bożego Miłosierdzia oraz poprzez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. Zatem wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Bogiem, aby w tej przyjaźni dalej wzrastać i dojrzewać.

2    Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

3    Organizujemy zimowisko  od 13 lutego do19 lutego dla dzieci i młodzieży na stokach Bukowiny i Białki Tatrzańskiej. Koszt przejazdu, pobytu i wypożyczenia nart to 520 zł. ( W tym jest wypożyczenie nart 90 zł). Podróż odbędziemy autokarem. Baza noclegowa to Bukowina Tatrzańska. Zapisy w zakrystii. Jak zawsze potwierdzamy zaświadczenia do zakładów pracy dotyczące dofinansowania.

4    Od poniedziałku do piątku  w godz. 9.00-10.00 będziemy rozdawać żywność w ramach pomocy dla osób najuboższych.

5    Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd, w wykonaniu krakowskiego artysty Janusza Barana, który odbędzie się w naszym kościele w środę 15 grudnia o godz. 19.oo. Program muzyczny, który zaprezentuje artysta nosi tytuł ”Kolęda z kotem w tle. W repertuarze tradycyjne kolędy i pastorałki, świąteczne piosenki znane z radia i telewizji. Koncert współorganizuje firma TEKSIK.

6    Zapraszamy osoby rozdające opłatki na spotkanie we wtorek godz. 19:00 w sali na plebanii.

7    W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  we wtorek  o godz. 7:00. W tym tygodniu prosimy mieszkańców z ulicy:

8    Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.

niedziela (12-12-2010)

9:00    W 1. urodziny Hani o dar Bożego błog.
11:00    Śp. Ludwika (Ona), Antoni, Mieczysław  Kuryłowicz
12:15    w intencji dzieci przyjmujących sakrament chrztu
18:00    W 10. roczn. śm. Anna Omelaniuk o wieczną szczęśliwość
 poniedziałek (13-12-2010)
7:00    O Boże błog. dla Daniela
18:00    śp. Edward Wiśniewski 2 roczn. śm. i sp. Ewa Marcinkiewicz
18:00    O Boże błog. dla Krystyny z okazji urodzin - intencja od Anieli
 wtorek (14-12-2010)
7:00    O Boże błog. dla sprzątających kościół i ich rodziny
18:00    W 1. roczn. śm. Halina, śp. Tadeusz - int. od siostry
 środa (15-12-2010)
18:00    Dziękczynna w 86 urodziny Szczepana Pukajło oraz synowej Zofii
 czwartek (16-12-2010)
18:00    W 10 r. śm. Franciszek Romanek
18:00    śp. Mikołaj - 3 roczn. śm. Anna, Jan, Leszek Jaźwińscy, Maria Basłak
 piątek (17-12-2010)
18:00    śp. rodzice i teściowie oraz Marian
 sobota (18-12-2010)
9:00    śp. Franciszek Szyszkowski - intencja od uczestników pogrzebu
18:00    śp. Pelagia Klimczak 2 r. śm.
18:00    śp. Michał Cieliński w 1 roczn. śm. - intencja od najbliższych
 niedziela (19-12-2010)