Dziś środa, 19 września 2019 r, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Ogłoszenia duszpasterskie na 1 Niedzielę Adwentu

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „W komunii z Bogiem”. W ciągu poszczególnych miesięcy tego roku będziemy się starali pogłębiać naszą komunię z Panem Bogiem. Chodzi o to, aby nasze osobiste relacje z Bogiem, a także te we wspólnocie rodzinnej i we wspólnocie Kościoła, były bardziej dojrzałe, świadome. Żeby na nowo odkrywane i pogłębiane, również poprzez lekturę Pisma Świętego, kształtowały nasze osobiste i wspólnotowe codzienne życie.

Jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Właśnie ten czas dobrze wykorzystajmy dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wzorem tego świętego i radosnego oczekiwania ma być dla nas Matka Najświętsza. Nasze uczestnictwo we Mszy św. roratnej będzie tego wyrazem. W tym roku  zapraszamy na msze roratnie ku czci NMP od poniedziałku do soboty o godz.7,00 Na kwadrans przed mszą odśpiewamy  godzinki. Starszych prosimy o przynoszenie świec. Dzieci zapraszamy we wtorek i  piątek  na rano!   W poniedziałek  rano roraty dla gimnazjalistów i młodzieży szkół średnich  W tym roku w czasie adwentu dzieci zachęcamy do lektury Pisma św.
2 grudnia  kolejna rocznica  śmierci Papieża . Apel Jasnogórski w intencji sł. Bożego Jana Pawła II o godz. 21:00.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Godzina Święta o 17.00. W  pierwszy piątek, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej rano w czasie mszy roratnej i wieczorem od godz. 17:00 Wszystkie dzieci zapraszamy na msze roratnia w tym dniu. Msza św. dla młodzieży o godz. 19:00   W pierwszą sobotę, w którą przypada Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych, w modlitwach Matce Najświętszej polecajmy wszystkich naszych parafian, szczególnie dotkniętych tym problemem i poszukujących pracy. Zmianka tajemnic różańcowych w czasie mszy św. o godz. 9:00 i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
W dniach od 16 - 21 sierpnia 2011 odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Madrycie w Hiszpanii z udziałem papieża Benedykta XVI.
Serdecznie zapraszamy młodzież (od lat 15) do wzięcia udziału w spotkaniu młodych z całego świata. Termin wyjazdu od 10 do 23 sierpnia. W programie: 3 dniowe Forum Młodych w Paray-le-Monial we Francji, odwiedzimy po drodze Lourdes, Madryt i Paryż.
Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych w niedzielę 5 grudnia o godz. 17.00 w salce parafialnej. Zapisy do 20 grudnia.
W tym roku opłatki będą roznoszone przez te same osoby , które zbierają na fundusz remontowy . Bardzo proszę o  pełne życzliwości przyjęcie osób, które zgodziły się zanieść opłatki do naszych domów. Przyjęcie opłatków jest znakiem jedności w naszej wspólnocie parafialnej. Ofiary, które będą składane przy tej okazji przeznaczamy na fundusz remontowy naszej świątyni.
Dzisiaj członkowie Caritas sprzedają świece wigilijne, kartki świąteczne i sianko na stół wigilijny. W zakrystii natomiast można nabyć lampiony dla dzieci na msze roratnie.
Zapraszamy na godz. 15.00 na cmentarz, gdzie odmówimy różaniec za naszych zmarłych.
W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół pragniemy zaprosić na mszę św. w intencji rodzin z danego dyżuru i tak w tym tygodniu zostania odprawiona msza św. w ich intencji w piątek  o godz. 18:00.
Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.

niedziela (28-11-2010)
9:00    śp. Irena Grzyb, śp. Marian Śliwiński i zm. z rodziny
11:00    śp. Mieczysław Kuryłowicz w 9. rocz. śmierci
18:00    śp. Zygmunt Burzyński i zm. z rodziny