Dziś środa, 18 września 2019 r, imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława

Ogłoszenie duszpasterskie na 30 Niedzielę Zwykłą

1. Dziś słyszeliśmy, że Jezus pochwalił modlitwę grzesznika. My też stajemy przed Bogiem, choć w naszych sercach czasami zagości zło. Dlatego też często powtarzajmy prośbę: „Boże, miej litość dla mnie grzesznego”.

2    Przed nami ostatni tydzień miesiąca modlitwy różańcowej. Poczujmy się wewnętrznie zobowiązani do wzięcia udziału w nabożeństwie październikowym, podczas którego rozważamy tajemnice różańca świętego. Nabożeństwa dla dorosłych codziennie o godz. 17:30, dla dzieci  we wtorki  i piątki o godz. 17:00,  a dla młodzieży w każdy piątek o godz. 19:00.
 3    Dzisiaj     ministranci przy wyjściu z kościoła rozdają kartki na wypominki. Wypełnione kartki prosimy przynosić do zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przekazujemy na nasz dom Zakonny w Poznaniu i Seminarium Duchowne. Prosimy zwrócić uwagę, że na każdej kartce są wypisane dni,  w którym  wypisane osoby będą wyczytane i za których będziemy się modlić  o dar życia wiecznego. Za wszystkich zmarłych będziemy odprawiać msze św. zbiorowa w każdy piątek listopada o godz. 9:00
 4    Lista na pielgrzymkę na Jasną Górę  została już zapełniona. Prosimy o wpłaty całej  kwoty pokrywającej koszt pielgrzymki do 1 listopada. Brak wpłaty będzie rozumiany jako rezygnacja z uczestnictwa.   Przypominamy, że koszt pielgrzymki w tym pokrycie kosztów jednego noclegu i posiłków wynosi 160 zł.
 5    W sobotę odbył sie 3 Bieg Hlondowski. Wzięło w nim udział 35 osób w czterech kategoriach wiekowych. Bardzo dziękujemy za wsparcie merytoryczne Panu Henrykowi Charęzie i Panu Leszkowi Baranowi za ufundowanie medali z ramienia TKKF. Ufundowanie nagród rzeczowych za zajęcie  pierwszych miejsc w każdej z kategorii wzięła  na siebie nasza parafia.
Kilka zdjęć w fotogalerii...
 6    Od poniedziałku do piątku będziemy dyżurować, aby dalej rozdawać żywność dla tych, którzy w minionym miesiącu  nie zdążyli jej pobrać. Zapraszamy  od 9.00 -10:00 . Jeżeli są osoby, które juz pobierały żywność,  a są obecnie w bardzo trudnej sytuacji także i ich zapraszamy. Zaproszenie to kierujemy do mieszkańców naszej parafii.
 7    W tym tygodniu rozpoczynamy prace remontowo-konserwatorskie we wnętrzu kościoła. Potrwają one do 20 listopada. Będą one polegać na zabezpieczeniu ścian przed dalszymi pęknięciami. Tutaj także zastosujemy metodę Brutt Technologies niemieckiej firmy Brutt Saver. Ostatnim etapem prac będzie pomalowanie prezbiterium. Na dalsze malowanie w tym roku  już nie starczy nam środków. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy pamiętają o wsparciu naszych prac remontowych.
 8    W najbliższy piątek nie będzie mszy św. o godz. 7:00.
 9    Rozpoczynamy  kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 listopada  o godz. 19:00 w sali na plebanii. Przypominamy, że odbycie tego kursu jest niezbędne do przygotowanie sie do sakramentu małżeństwa.
 10    Dzisiaj  w sali kominkowej  o godz. 17:00 odbędzie się  spotkanie dotyczące pielgrzymki na Sycylię.
 11    W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  w poniedziałek  o godz. 18:00. W tym tygodniu prosimy mieszkańców z ulicy:
 12    Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.

1    Kaczorowska Ewelina –  Gryfice, pw. Wniebowzięcia NMP
Woźniak Artur – Bobrowniki Parafia tutejsza
 2    Prajs Sylwia – Bobrowniki Tutejsza
Zagrodzki Marcin – Szczecin Szczecin, św. Jakuba Ap.

W minionym tygodniu zmarli:
 1    Ś.p. Prokowska Barbara – ul. Graniczna
Śp. Emilia Piętka –l   ul. Armii Krajowej

niedziela (24-10-2010)
9:00    śp. Tadeusz Rochewicz
11:00    śp. Agnieszka i Michał Borkowski, i Franciszek Żak
18:00    śp. Alfred Szwarnóg, zm, rodziców i teściów i zm. z rodziny
 poniedziałek (25-10-2010)
7:00    zm. rodziców : Jan i Waleria ( w 10 r. śm. mamy )
18:00    śp. Stanisława Gumna - greg.27
 wtorek (26-10-2010)
7:00    śp. Zdzisław Zawada o dar życia  wiecznego
18:00    Dziękczynna za szczęśliwe rozwiązanie i dar życia prawnuka Huberta
18:00    śp. Stanisława Gumna - greg. 28
 środa (27-10-2010)
7:00    śp. Stanisława Gumna - greg. 29
18:00    dziękczynna w int. Anny i Kazimierza w rocz. ślubu z prośbą o łaskę zdrowia i Boże Błogosławieństwo
 czwartek (28-10-2010)
7:00    śp. Stanisława Gumna - greg.30
18:00    śp. Stanisław Celip
18:00    śp. Arkadiusz  i Maria  Chlebcewicz
 piątek (29-10-2010)
18:00    śp. Stefan w 16 roczn. śm.
 sobota (30-10-2010)
9:00    W 75 urodziny Kazimiery o Boże błog. dla niej i całej rodziny