Dziś środa, 19 czerwca 2019 r, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Serwis odwiedzono 16200356 razy.

Ogłoszenie duszpasterskie na 29 Niedzielę Zwykłą

Dzisiejsza Ewangelia zakończyła się dramatycznym pytaniem: „Czy Syn człowieczy znajdzie wiarę, gdy przyjdzie?”. Jeśli Jezus w taki sposób zwraca się do nas, to znaczy, że każde rozwiązanie jest możliwe. Tym bardziej więc strzeżmy depozytu wiary i współpracujmy z Bożą łaską, aby tę wiarę ciągle umacniać.

1  Jednym ze sposobów umocnienia wiary jest modlitwa. Trwa miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Weźmy więc udział w nabożeństwie październikowym, podczas którego rozważamy tajemnice z życia Jezusa. Nabożeństwa dla dorosłych codziennie o godz. 17:30, dla dzieci  we wtorki  i piątki o godz. 17:00,  a dla młodzieży w każdy piątek o godz. 19:00.
2    W poniedziałek, 18 października, przypada święto świętego Łukasza, patrona pracowników służby zdrowia. Swoje imieniny obchodzi w tym dniu ks. Łukasz. Pamiętajmy o naszym solenizancie w naszych modlitwa. Msza św. w intencji ks. Łukasz o godz. 18:00
3    W piątek  22 października, przypada 62. rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w jakże trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był Naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także Rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. By na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo Sługi Bożego będziemy prosić Boga, by i dziś wielkie rzesze Polaków poszukujących lepszego bytu nie zapomniały o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.  Zapraszamy na msze św. o godz. 18:00.
4    23 października to jest w przyszłą sobotę pragniemy  przeprowadzić zawody sportowe na ul. Kard. Augusta Hlonda o medal  Augusta. Będą to biegi  w różnych kategoriach wiekowych. Zapisy w szkole u ks. Łukasza .Zapraszamy wszystkich do kibicowania zawodnikom. Rozpoczęcie zawodów o godz. 11:00.
5    Dzisiaj     ministranci przy wyjściu z kościoła rozdają kartki na wypominki. Wypełnione kartki prosimy przynosić do zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przekazujemy na nasz dom Zakonny w Poznaniu i seminarium duchowne. Prosimy zwrócić uwagę, ze na każdej kartce są wypisane dni, , w którym  wypisane osoby będą wyczytane i za których będziemy się modlić  o dar życia wiecznego.
6    Gratulujemy naszym ministrantom i lektorom zajęcia I miejsca  na turnieju piłki nożnej w Płotach. Rozgrywki te zgromadziły służbę liturgiczną z wszystkich parafii w Polsce prowadzonych przez  księży Chrystusowców.
 7    Zapraszamy na pielgrzymkę i "Noc czuwania" na Jasną Górę. Nawiedzimy  także sanktuarium w Licheniu, Gidlach i Łagiewnikach, a także krypty na Wawelu w Krakowie. Pielgrzymka potrwa trzy dni od 11 do 13 listopada. Koszt pielgrzymki w tym pokrycie kosztów jednego noclegu i posiłków wynosi 160 zł. Zapisy w zakrystii wraz z zaliczką 50 zł.
8    Proponujemy do nabycia piękne zestawy kolędowe w nich krzyżyk, świeczniki i świece, naczynie na wodę. Może to być  świetna okazja, by zrobić  młodym rodzinom piękny i praktyczny  upominek.
9   Dzisiaj jest do zabrania nasz Biuletyn parafialny Dobroczyńca. Zapraszamy do zapoznania sie z dalszym harmonogramem  prac remontowych  naszego kościoła.
10    Od poniedziałku do piątku będziemy dyżurować, aby dalej rozdawać żywność dla tych, którzy w minionym tygodniu nie zdążyli jej pobrać. Zapraszamy  od 14.00 do 15.00. Wejście z tyłu plebanii.
 11    Spotkanie dla uczniów klas pierwszych gimnazjum odbędzie się w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.
 12    W dniach od 29 grudnia do 2 stycznia organizowany jest wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych, które w tym roku odbędzie się w Rotterdamie w Holandii.
Jest to kolejny etap "Pielgrzymki zaufania przez  ziemię" organizowany przez wspólnotę braci z Taize oraz młodych z Polski i Europy. Orientacyjny koszt
wyjazdu na to spotkanie to ok. 230 zł i 50 Euro. Szczegółowe informacje u ks. Łukasza. Zainteresowanych ta propozycja zapraszamy na spotkanie w czwartek o  godz. 19:00
 13    W przyszłą  niedzielę o 19:00 w sali kominkowej odbędzie sie spotkanie dotyczące pielgrzymki na Sycylię. Szczegóły  w biuletynie "Dobroczyńca"
 14    W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  w piątek  o godz. 7:00. W tym tygodniu prosimy mieszkańców z ulicy:
 15    Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.

Ślub katolicki pragną zawrzeć:
 1    Kaczorowska Ewelina –  Gryfice, pw. Wniebowzięcia NMP
Woźniak Artur – Bobrowniki Parafia tutejsza
 2    Prajs Sylwia – Bobrowniki Tutejsza
Zagrodzki Marcin – Szczecin Szczecin, św. Jakuba Ap.

niedziela (17-10-2010)
9:00    Z okazji 80 roczn. urodzin Maria Prościak
11:00    śp. Izydor Rainczuk
18:00    śp. Maria, Bazyli, Malec oraz Janina
 poniedziałek (18-10-2010)
7:00    śp. Stanisława Gumna - greg. 20
18:00    O Boże błog. dla ks. Łukasza w dniu imienin
18:00    śp. Marian Dylik o wieczną szczęśliwość
 wtorek (19-10-2010)
7:00    śp. Stanisława Gumna - greg. 21
18:00    śp. Maria i Władysław Gudojć oraz ich rodzeństwo o życie wieczne
 środa (20-10-2010)
7:00    śp. Stanisława Gumna - greg. 22
18:00    W 27 roczn. śm.  sp. Katarzyna Olbińska, w 6 roczn. śm. Irena Mrówczyńska
 czwartek (21-10-2010)
7:00    śp. Stanisława Gumna - greg. 23.
18:00    śp. Karolina, Kazimierz, Wiesława Rainczuk
 piątek (22-10-2010)
7:00    O błog. Boże dla sprzątających kościół i ich rodzin
18:00    śp. Stanisława Gumna - greg. 24.
 sobota (23-10-2010)
17:00    ślub Wujkowska/Zbirochowicz
18:00    śp. Stanisława Gumna - greg. 25.
 niedziela (24-10-2010)
9:00    śp. Tadeusz Rochewicz