Dziś piątek, 21 września 2019 r, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Ogłoszenie duszpasterskie na 24 Niedzielę Zwykłą

Dzisiejszą niedzielą zaczynamy czterodniowe  obchody odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Bolesnej.  Pragniemy dziękować za szczególną opiekę nad nami Matce Chrystusa, ale także naszej Matce. Albowiem jest  Maryja naszą prawdziwą Matką . Zrodziła nas, tak jak rodzi prawdziwa Matka, w bólu i serdecznej męce, u stóp krzyża, gdzie usłyszała słowa: „Niewiasto, oto Syn twój". Są to słowa błogosławione dla nas i  dla wszystkich pokoleń. Ona czuwa nad życiem Bożym w naszych sercach. Świadomi szczególnie tych treści  stajemy  dzisiaj przed ołtarzem Pana na rozpoczęcie rekolekcji  parafialnych. Niech ten obłok naszej modlitwy i gorliwe przeżywanie tych rekolekcji sprowadza na nowo, obfite łaski Opatrzności .

1    Rekolekcje poprowadzi      ks.  Jerzy Senderek.
              W poniedziałek zapraszamy na godz. 9:00 na msze św.  w intencji wszystkich zmarłych parafian, która zostanie odprawiona w kaplicy cmentarnej. W poniedziałek na godz. 16:30 zapraszamy wszystkie dzieci  na naukę rekolekcyjną, W czasie tego spotkania poświęcimy tornistry uczniów klas pierwszych.  Młodzież gimnazjalną i szkół średnich zapraszamy  na godz. 19:00  O  godz. 18: 00  msza św. z nauką ogólną.
              We wtorek na godz. 9:00 zapraszamy wszystkich chorych na mszę sw.  z nauką i namaszczeniem chorych. Po mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i całodniowa  adoracja  z okazją do spowiedzi przez cały dzień aż do godz. 19:00. Po mszy św o godz. 9:00 odśpiewamy I część Gorzkich Żali, Po godz. 15:00 po koronce do miłosierdzi Bożego odśpiewamy II część Gorzkich Żali , a III cześć odśpiewamy o godz. 17.30 . Msza św. z nauką ogólną o godz. 18:00 .
              W środę  15 września o godz. 17:30  uroczystą suma odpustową  i procesją z lampionami zakończymy nasze obchody  święta parafialnego.
Dzisiaj towarzyszy nam kiermasz książek religijnych. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z bardzo szeroką ofertą naszego stoiska na którym prezentujemy  ciekawe książki, kalendarze, Pismo św., modlitewniki, książki dla dzieci, kolorowanki.
 2    We wrześniu szczególnie modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców. W nadchodzącym tygodniu będzie ku temu specjalna okazja, bo w 18 września, przypada wspomnienie  św.  Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, nadal jest on czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Przeddzień tego święta  podczas piątkowego modlitewnego czuwania o godz. 19:00   będziemy prosić z młodzieżą Dobrego Boga przez  wstawiennictwo św. Stanisław  o  świętość młodzieży.
 3    W naszych modlitwach pamiętajmy też o poległych za Wschodzie. Właśnie w środę, 17 września, przypada rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku.
 4    Zapraszamy młodzież z klas trzecich gimnazjum z całej naszej Parafii wraz z ich rodzicami na msze św. o godz. 18:00 w niedzielę 19 września. W czasie mszy św. kandydaci złożą uroczyście swoje deklaracje o przygotowaniu się do przyjęcia sakramentu. Po mszy św. Odbędzie się spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.
 5    Spotkanie rodziców  dzieci klas drugich z całej naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę  po mszy św. o godz. 11.00 w kościele Chociwlu.
 6    W minionym tygodniu rozdaliśmy 8 ton żywności   w ramach pomocy ze środków Wspólnoty Europejskiej.  Dziękujemy członkom PZC i jego sympatykom oraz szkolnemu kołu Caritas za pomoc w dystrybucji darów.
 7    Wyrażamy ogromna wdzięczność tym wszystkim, którzy zaangażowali się   uroczystości dożynkowej n a parafialnych stoiskach. Niech wszystkim ludziom dobrej woli wynagrodzi Miłościwy Bóg. Uzyskaliśmy ze sprzedaży ciast, grila i waty cukrowej 1620 zł w tym z ciast 883 zł.
 8    Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy okazują nam w tych dniach szczególnie dużo życzliwości i wsparcia. Niech Dobry Bóg Wam wynagrodzi.
 9    Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.
 10    W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  w czwartek o godz. 7:00. W tym tygodniu prosimy mieszkańców z ulicy:
11. Spotkanie informacyjne na temat przyszłorocznej pielgrzymki do Sycylii
        odbędzie się dzisiaj w salce kominkowej o godz. 17:00
 Ślub katolicki pragną zawrzeć:
 1    Kowalska Katarzyna – Bród Parafia tutejsza
Słowik Tomasz – Szczecincp, św. Dominka

niedziela (12-09-2010)
9:00    śp. Anna, Dymitri, Katarzyna
11:00    śp. Ludwika (ona), Antoni, Mieczysław Kuryłowicz
12:15    CHRZTY
18:00    śp. Wojciech Szwala - 14. rocznica śmierci i zmarłych z rodziny
 poniedziałek (13-09-2010)
7:00    Za zmarłych parafian - msza św. na cmentarzu
18:00    śp. Urszula Małecka - 1 greg
18:00    śp. Maria i Helena
 wtorek (14-09-2010)
9:00    śp. Urszula Małecka - 2. gr.
18:00    śp. Bolesław Gosławski - 2. rocz. śmierci
18:00    śp. Marianna, Władysław Rakowscy i zmarłych z rodziny
 środa (15-09-2010)
17:30    Za Parafian - Suma odpustowa
18:00    śp. Urszula  Małecka - greg. 3
 czwartek (16-09-2010)
7:00    Za sprzątających kościół i ich rodziny
18:00    śp. Urszula Małecka - greg.4
 piątek (17-09-2010)
18:00    śp. Urszula Małecka - greg. 5.
 sobota (18-09-2010)
9:00    Śp. Urszula Małecka - greg 6 .
18:00    Śp. Jan w 17 roczn. śm. oraz zmarłych z rodziny Pipier: Maria, Kazimierz,  Władysław, Stanisław, Czesław
 niedziela (19-09-2010)
9:00    O Boże Błogosławieństwo i zdrowie dla Izabeli w 90. rocznicę urodzin
11:00    śp. Józef Hordyński w 4 rocz. śm.
18:00    Śp. Zygmunt Lewandowski oraz zm. rodz. Helena i Jan