Dziś środa, 17 października 2018 r, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

Ogłoszenie duszpasterskie na 22 Niedzielę Zwykłą

Dobiegają końca wakacje. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego i katechetycznego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania. Spowiedź w środę 1 września przed mszą św. od 7:30
W środę, 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

1    Weźmy udział we Mszy Świętej z prośbą o błogosławieństwo w nowym roku. Zapraszamy dzieci i młodzież i rodziców  nauczycieli na msze św. 1 września o godz. 8,00, aby przy ołtarzu rozpocząć nowy rok szkolny.
Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.
 2    1 września przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, która przyniosła potężne niszczycielskie żniwo. Wspomnijmy tego dnia o wszystkich jej bohaterach i ofiarach. Módlmy się także o pokój na świecie, a szczególnie o zakończenie walk we wszystkich wojennych ogniskach.
 3    W tym tygodniu przeżywać będziemy: w czwartek, 2 września – pierwszy czwartek miesiąca, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego w tych intencjach modlimy sie w czasie Godziny Świętej o godz. 17:00 ; w piątek, 3 września – pierwszy piątek miesiąca, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi; Msze św. w tym dniu o godz. 9,00 i 17:00 dla dzieci i 18:00, a dla młodzieży o godz. 19:00 Spowiadamy od godz. 17:00. Do chorych z posługa sakramentalną  udajemy się w piątek   po godz. 10:00  -  w sobotę, 4 września – pierwszą sobotę miesiąca, poświęcony modlitwie do Matki Najświętszej. Po mszy św. o godz. 9:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP wraz ze zmianką tajemnic różańcowych.
 4    W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 13:00 (Uwaga nie będzie mszy św. o godz. 11:00!) będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory w całej naszej gminie. To bardzo ważny dzień w naszej społeczności. My wszyscy potrzebujemy tego dnia, w którym wszystkie wysiłki dotyczące życia i przeżycia składamy u stóp Pana Boga w wielkiej podzięce. Gdziekolwiek zabiegamy o "chleb powszedni" - przy biurku, w zakładzie pracy, za kierownicą - wszędzie obrabiamy pole Boże, a On Stwórca całego świata daje wzrost i plon. I to Jemu winniśmy okazać szczególne wdzięczne serce. W czasie sumy odpustowej poświęcimy wieńce dożynkowe z całej naszej parafii i gminy. Prosimy o delegacje wszystkich naszych  wiosek .Festyn dożynkowy odbędzie sie po mszy św. na placu między kościołem a jeziorem.. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania.
 5    Zapraszamy wszystkie dzieci na jutro  na  pożegnanie lata   przy ognisku. Początek zabawy o godz. 16:00  na placu pomiędzy plebanią i kościołem. W razie deszczu zabawę przeniesiemy na Przystanek August. Zapewniamy wiele atrakcji.  .
 6    Zapraszamy rodziców ministrantów i lektorów na Mszę św. w intencji Liturgicznej Służby ołtarza o godz. 18.00 w czwartek. Po mszy św. spotkanie dla rodziców w salce parafialnej "Przystanek August"

Chłopców, którzy chcieliby rozpocząć swoją służbę przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy na zbiórkę, która odbędzie się w sobotę o godz. 9.45 w salce "Przystanek August"

Zapaszmy młodzież, szczególnie uczniów, szkół średnich na Mszę Św. w ich intencji z okazji rozpoczęcia nowego Roku Szkolnego w Piątek o godz. 19.00.
 7    Drugi dzień każdego miesiąca to dla nas wspomnienie śmierci Papieża  Jana Pawła II. Zatem 2 września w czwartek zapraszamy na Apel  Jasnogórski  na godz. 21:00, który odprawiamy w intencji szybkiej beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II.
 8    W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  we wtorek o godz. 7:00  o godz. 7:00. W tym tygodniu prosimy mieszkańców z ulicy:
 9    Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.

Ślub katolicki pragną zawrzeć:
 1    Kurkiewicz Iwona – Stargard Szcz Stargard Szcz. pw. Św. Ducha
Wachowicz Albert – Lisowo Parafia tutejsza

W minionym tygodniu pożegnaliśmy :
 1    Śp. Kowalczyk Leopolda – ul. Warsztatowa. Krzyż Wlkp.

niedziela (29-08-2010)
9:00    W 18. rocz. ślubu Jana
18:00    W 9. rocz. śmierci Mariusza, śp. Róża i Franciszek
 sobota (04-09-2010)
9:00    O wytrwanie w powołaniu dla Marcina Zaklukiewicza i  Marcina Ossolińskiego. int. od Matek Różańcowych
9:00    śp. Stanislaw, Julia, Ignacy Mendel
16:00    ŚLUB- Zych/Sobolewski - licencja
18:00    O zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla Elżbiety i Andrzeja w 25. rocz. ślubu
 niedziela (05-09-2010)
9:00    śp. Kazimierz Pietrzak w 11. rocznicę śmierci oraz śp. Mirosław
13:00    śp. Henryk Wrzosek - int. od syna Marcina i Synowej
13:00    Dziękczynna za tegoroczne plony .
18:00    śp. Mirosław Mikanik - 2. rocz. śmierci