Dziś poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r, imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Ogłoszenia duszpasterskie - 17. Niedziela zwykła (25.07. – 01. 08. 2010 rok)

Codziennie w  kościołach i domach całego świata rozbrzmiewa Modlitwa Pańska, której nauczył nas Jezus Chrystus. Uczniowie przychodzą do Mistrza i proszą Go, aby nauczył ich modlić się. Jezus pragnie, aby każdy z nas zbliżał się do Ojca w bezpośredni, prosty sposób, pełen szacunku. Czy dziękuję Bogu za to, że mogę nazywać go Ojcem? Jaka jest moja modlitwa?

1) Dzisiaj obchodzimy wspomnienie  św. Krzysztofa. Był on rzymskim żołnierzem, służył podróżnym, poniósł śmierć za wiarę ok. 250 roku. Patron kierowców i pielgrzymów. Pobłogosławienie kierowców oraz samochodów odbędzie się po każdej Mszy Św.

Księdzu Proboszczowi z okazji imienin życzymy obfitych Bożych łask w dalszej kapłańskiej służbie.

2) Rozpoczęliśmy w naszym kościele, w Chociwlu oraz w Bobrownikach prace odgromowe oraz zabezpieczające przed zanieczyszczeniami ptaków.

3)  Przypominamy o pielgrzymce do grobu bł. Księdza Jerzego Popiełuszki  w dniach 9 – 12 sierpień. W planie pielgrzymki: licheńskie Sanktuarium, klasztor  Ojców franciszkanów w Niepokalanowie  oraz Warszawa: grób bł. Ks. Jerzego, Świątynia Opatrzności Bożej oraz warszawska Starówka. Koszt wyjazdu wraz z wyżywieniem i noclegami to 280 zł. Zapisy w zakrystii wraz z zaliczką 50 zł. Są jeszcze wolne miejsca.

4) Dziękując osobom sprzątającym kościół zapraszamy na Mszę Św. w ich intencji oraz ich rodzin, która będzie celebrowana w sobotę (31. lipca)  o godz. 9.00.

5) Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. W tygodniku ”Gość Niedzielny” zamieszczone jest świadectwo małżeństwa ze Śląska, które czekało na własne dziecko 10 lat. To historia o tym, że dziecko jest Bożym darem dla rodziców. Z kolei w tygodniku „Niedziela” warto przeczytać wywiad z ks. Wiesławem Wójcikiem, chrystusowcem, dyrektorem Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego. Artykuł dotyczy naszego zgromadzenia oraz duszpasterstwa polonijnego. Warto przeczytać także o Spotkaniu Młodych „Góra Tabor” we Władysławowie, które zostało zorganizowane przez chrystusowców.

6) Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask.

7) Ślub katolicki pragną zawrzeć:

- Katarzyna Tumłowska z parafii Banie,

Marcin Marcinkowski z parafii Chociwel

- Agata Marcelina Krysiak z parafii Chociwel,

Michał Marek Pater z parafii pw. Św. Ducha w Stargardzie Szczecińskim

- Beata Zdulska z parafii Chociwel,

Sylwester Adam Janczak z parafii pw. św. Kazimierza w Łodzi

1. W minionym tygodniu odeszla do Domu Ojca:

Śp. Janina Zaklukiewicz z Chociwla