Dziś niedziela, 18 sierpnia 2019 r, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony


Serwis odwiedzono 16897168 razy.

Ogłoszenie duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej

Dzisiejsza  uroczystość Trójcy Przenajświętszej nie należy już do okresu wielkanocnego,to  jednak jest jego istotnym dopowiedzeniem. Cała działalność Jezusa, zakończona Jego Zmartwychwstaniem i zesłaniem Ducha Świętego, była objawieniem tajemnicy Boga w Trójcy Jedynego. Dziś dziękujemy Bogu, że pozwolił nam tę tajemnicę poznać.
We wtorek rozpoczniemy czerwiec, miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Potrzebę tej czci przekazał sam Jezus francuskiej zakonnicy świętej Małgorzacie Marii Alacoque


 1    . Przyjmijmy to zaproszenie Jezusa i włączmy się we wspólne uwielbienie Bożego Serca przez codzienne odmawianie Litanii do Serca Pana Jezusa, nabożeństwo po mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17:30
 2    2 czerwca w środę to drugi dzień miesiąca to okazja dla nas na wspomnienie śmierci Papieża  Jana Pawła II. Zapraszamy na Apel  Jasnogórski we wtorek na godz. 21:00, który odprawiamy w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II.
 3    W najbliższy czwartek, 3 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie pójdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji  na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Jesteśmy ludem Bożym, który nieustannie jest w drodze na spotkanie z Bogiem. Procesja, w której będziemy uczestniczyć, to właśnie wyraża. Naszym Panem i Przewodnikiem w drodze do Domu Ojca jest Jezus Chrystus, który pochyla się nad nami i na trudnych drogach naszego życia chce nas wspierać i karmić swoim Ciałem i Przenajświętszą Krwią. Przygotujmy cztery ołtarze, które staną w tym roku wzdłuż naszej nowej trasy procesji Bożego Ciała. Zaczniemy mszą św. o godz. 10:30 którą będziemy celebrować na placu przy dworcu kolejowym , po mszy św. przejdziemy w uroczystej centralne procesji: ulicą  Poznańską, Świerczewskiego i u zbiegu tych dwóch ulic tj. przy  bramie piekarni stanie pierwszy ołtarz, dalej pójdziemy ul. Wolności, ołtarz przy domu państwa Babik, a trzeci ołtarz przy figurce Matki Bożej nad jeziorem, czwarty  ołtarz w kościele.  Brzózki do dekoracji ołtarzy będzie można odebrać przy kościele w środę wieczorem. Bardzo prosimy, by wiele osób zaangażowało się w budowanie ołtarzy. Jest to szczególny znak naszego dziękczynienia, a przecież mamy za co Bogu dziękować. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo czasie procesji dzieci komunijne i rocznicowe idą   w albach. Prosimy dzieci do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów w środę po mszy św.
W czasie oktawy Bożego Ciała codziennie wieczorem po Mszy św. procesja wokół kościoła.

Msze św.  na wioskach w dzień Bożego Ciała:
Lisowo 14:00 , Bobrowniki 8:30, Bród 8:30,  Oświno, 14:00, Wieleń 14:00,  a w środę o godz. 16:30 Kamienny Most i Lublino.
Msze św w Chociwli o godz. 9:00 i 18:00 w kościele a o godz. 10:30 na patelni.
 4    W pierwszą sobotę czcimy Matkę Najświętszą. Msza św. o godz. 9:00 ze zmianą tajemnic różańcowych i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 5    Pierwszy piątek miesiąca Msza św. o godz. 9:00 i  18;00 i dla młodzieży o godz. 19:00 Spowiedź dla dzieci od godz. 17:00.
 6    Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga, odpowiadając na prośbę Ks. Arcybiskupa Metropolity Józefa Michalika, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, prosi, aby powiadomić wiernych i przeprowadzić w niedzielę 30 maja 2010 r. we wszystkich Parafiach Archidiecezji zbiórkę ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź, która dotknęła mieszkańców południowej Polski. Caritas Polska przekazała 400 tys. zł do Caritas diecezjalnych, które już włączyły się w niesienie pomocy mieszkańcom miejscowości dotkniętych klęską powodzi. Na pomoc oczekują tysiące rodzin, które straciły dach nad głową oraz dorobek całego życia. Wśród nich są osoby starsze, wymagające szczególnej troski i pomocy. Ofiary dzisiaj zebrane do puszek po każdej mszy św.   zostaną przekazane  do Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Pamiętajmy w modlitwie o poszkodowanych oraz ludziach niosących im pomoc.
 7    6  czerwca  w niedziele jest obchodzoną jako dzień dziękczynienia, będziemy świadkami beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika za wiarę, który zginął w 1984 z rąk milicji  na zlecenie swoich przełożonych.
 8    W piątek zapraszamy młodzież na Msze świętą o godz. 19.00, po Mszy św. w sali kominkowej "Przystanek August" Zapraszamy na film Popiełuszko Wolność jest w nas.
Jest to najnowszy film opowiadający o życiu ks. Jerzego, który warto zobaczyć przed dzień jego beatyfikacji.
Wyjazd na Lednicę w sobotę 5.06. o godz. 5. 30 z pod Kościoła powrót w niedzielę w godzinach porannych. Osoby, które jeszcze nie zapłaciły za przejazd proszone są dokonanie tego dziś w zakrystii.
 9    W poniedziałek  bedziemy rozdawać żywność dla osób potrzebujących. Prosimy, aby w poniedziałek przyszły osoby tylko z parafii Chociwel . W ten dzień nie będzie udzielana pomoc osobom, które nie należą do naszej parafii,. Natomiast we wtorek będziemy rozdawać żywność dla tych co nie mogli przyjść w poniedziałek, a także osobom, które są z okolicznych parafii, w której nie zorganizowano takiej pomocy. Pomoc będzie udzielana od godz. 15:00 -17:00
 10    W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  w środę o godz. 7:00. W tym tygodniu prosimy mieszkańców z ulicy:
 11    Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.
 Ślub katolicki pragną zawrzeć :
 1    Nalewska Beata – Chociwel Chociwel, Matki Boskiej Bolesnej
Pietraszewski Łukasz – Chociwel Chociwel, Matki Boskiej Bolesnej
 2    Kozak Sylwia – Chociwel Chociwel, Matki Boskiej Bolesnej
Kowalewski Karol – Chociwel Chociwel, Matki Boskiej Bolesnej
 3    Siewierska Dorota – Chociwel Tutejsza
Sławski Arkadiusz – Szczecin Szczecin, Św. Andrzeja Boboli
 4    Kicka Karolina – Chociwel Chociwel, Matki Boskiej Bolesnej
Wróblewicz Paweł – Chociwel Chociwel, Matki Boskiej Bolesnej
 
 W minionym tygodniu odszedł :
 
 1    Ś.p. Gorajewska Irena – ul. Zwycięzców
 
 
Intencje mszalne

 niedziela (30-05-2010)
9:00    w 85 rocz. urodzin Olgi o Boże błog. int. od dzieci, wnuków i prawnuków
11:00    W 18 urodziny Magdaleny o Boże błog.
18:00    śp. z rodz. Ged, śp. Ewa, Anna, Grzegorz, Jan, Jerzy
 poniedziałek (31-05-2010)
7:00    O błog. Boże i opiekę Matki Najśw. dla Marka z okazji święceń kapłańskich i urodzin int. od babci Marii
18:00    śp. Mieczysław Kuryłowicz i Anna i Michał
 wtorek (01-06-2010)
7:00    śp. Janina Dajnowska 6 roczn. śm. śp. Radosław Dajnowski
18:00    W 70 urodziny Hanny z prośbą o Boże błog.
 środa (02-06-2010)
7:00    O Boże błog. dla sprzątających kościół
18:00    W 40 rocz. ślubu Weroniki i Andrzeja z prośbą o dalsze łaski
 czwartek (03-06-2010)
9:00    W rocz. ślubu Anny i Tadeusza o Boże błog. dla całej rodziny
10:30    za parafian
18:00    O szczęśliwą operację dla Krzysztofa
 piątek (04-06-2010)
9:00    O zdrowie i błog. Boże  oraz opiekę Matki Bożej dla Matek Różańcowych
18:00    O dar wytrwania w powołaniu
19:00   
 sobota (05-06-2010)
9:00    O świętość dla kapłanów by byli kapłanami wg Serca Bożego
9:00    Stanisław, Julia, Ignacy Mendel
18:00    śp. Augustyn, Kazimierz, Józefa (ona), Jan Bielec
 niedziela (06-06-2010)
9:00    śp. Lipka Eugeniusz w 22 rocz. śm. int. od żony
11:00    śp. Anna, Jan, Lisowscy int. od brata z rodziną
18:00    śp. Jakub, Katarzyna
 

Odsłon: 1302     
© 2007 - KOMPANIA TWÓRCZA      Parafia rzymskokatolicka p.w. MB Bolesnej , ul. Mała 9, 73-120 CHOCIWEL