Dziś piątek, 18 sierpnia 2017 r, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Parafialny Zespół Caritas

Sprawozdanie z działalności P. Z „Caritas” w 2006 roku.

Parafialny zespół „Caritas” skupia około 15 osób, które czynnie uczestniczą w comiesięcznych spotkaniach Zespołu oraz współorganizują wszelkie przeprowadzane akcje.

Podczas wszystkich akcji Zespołu wspomagają nas liczni tzw. wolontariusze akcyjni. Są to głównie nauczyciele Szkoły Podstawowej. Akcje organizowane przez niewielka liczbę osób są w życzliwy sposób odbierane przez większość mieszkańców naszej gminy. Swoją działalnością Parafialny Zespół wykracza poza teren Parafii.
Stale pomagają nam:
- Burmistrz Chociwla
- Radni Rady Miejskiej
- „Wodociągi i Kanalizacja”
- ZGKiM
- Szkoła Podstawowa
- Gimnazjum
- Pracownice kuchni przy Szkole
- „Swedwood” sp. zoo
- „Frohmasco” sp. zoo
- „Scanbet” sp. zoo
- Bank Spółdzielczy
- sponsorzy i sektor prywatny

Do największych akcji przeprowadzonych w 2006 r. zaliczyć można:
• Ferie zimowe: półkolonie dla 50 dzieci oraz wyjazd do kina (120 dzieci) i na Lagunę (80 dzieci)
• Pomoc dla ubogich:
- 18 paczek wielkanocnych
- 10 Koszyczków Wielkanocnych dla samotnych
- rozprowadzanie mleka, kaszy i sera wśród najuboższych
- pośrednictwo w poszukiwaniu artykułów AGD, mebli, zabawek, odzieży
• Festyn Świętojański podczas którego zbierano środki na wakacje dla dzieci
• Wakacje w Będkowicach (Jura Krakowsko – Częstochowska) dla 80 dzieci, w tym dla 10 dzieci pobyt sfinansowano częściowo, bądź w całości
• Ognisko wakacyjne dla wszystkich chętnych dzieci i rodziców
• Festyn Odpustowo – Dożynkowy podczas którego zbierano środki na stypendia dla uczestników IV Festiwalu Młodych Talentów
• IV Festiwal Młodych Talentów (dofinansowanie z programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności – 3620 zł). przydzielono 5 stypendiów po 400 zł, stypendium 150 zł, pozostali uczestnicy otrzymali po 100 zł. Uhonorowano trzech Laureatów poprzednich edycji, przydzielono im po 100 zł)
• Mikołaj w Kościele Parafialnym i Kościołach Filialnych (słodycze dla dzieci)
• Pomoc przedświąteczna dla najuboższych (47 paczek żywnościowych)
• Współorganizacja Spotkania Opłatkowego dla samotnych
• Opłata za zupy

Środki na wszelką  pomoc dla najuboższych P. Z „Caritas” pozyskuje głównie poprzez organizację Festynów, sprzedaży świec, kartek świątecznych oraz są to ofiary od Darczyńców.

Skład Zarządu:
Ks. Krzysztof Musiałek – koordynator
Anna Baran – prezes
Alicja Kmet – zastępca i skarbnik
O wszelkich akcjach „Caritasu” informuje na bieżąco prasa lokalna a spotkania Zespołu odbywają się w zależności od potrzeb w sali na plebani.