Dziś niedziela, 18 sierpnia 2019 r, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony


Serwis odwiedzono 16897157 razy.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2008, Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata.

1  Nie wiemy, jaki ten rok będzie, ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego Narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem Źródło i Początek naszego życia – Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko się stało, a bez Niego nic się nie stało i nadal się nie dzieje. Ona od początku trwała przy danym Bogu słowie, od Zwiastowania, poprzez Betlejemską Noc, aż po Golgotę, wpisując się w Boże dzieło Odkupienia. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane
 2 W Betlejem aniołowie głosili chwałę Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki z inicjatywy papieża Pawła VI (list z 1967 r.) jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia.
 3 Dzisiaj wypada   pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na godz. świętą na 17:00.
 4 2 stycznia rocznica śmierci Papieża . Apel Jasnogórski o godz. 21:00
 5 Pierwszy piątek miesiąca Msza św. o godz. 9:00 i 18:00 Spowiedź Msza św dziecięca o godz. 17:00
 6 Rodziców dzieci wyjeżdżających na zimowisko zapraszamy na spotkanie w niedzielę  tj. 4 stycznia na godz. 17::00 do sali kominkowej.
 7 Przypominamy, że porządek w tym tygodniu jest następujący
2 stycznia:  Lublino od godz. 10:00
Chociwel od godz. 14:30 ul. Poznańska  /dwóch księży/
Chociwel -3 stycznia godz. 14:30 ul. Wolności  /trzech księży/

 8 Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok dla nas wszystkich, dla naszych rodzin i dla naszej Ojczyzny będzie prawdziwie błogosławiony!

 Zapowiedzi
 Ślub katolicki pragną zawrzeć
 1
 druga Kleszcz Krzysztofa– Chociwel Parafia tutejsza
Staniszewski Leszek– Chociwel Tutejsza

Odsłon: 730     
© 2007 - KOMPANIA TWÓRCZA      Parafia rzymskokatolicka p.w. MB Bolesnej , ul. Mała 9, 73-120 CHOCIWEL