Dziś czwartek, 24 października 2019 r, imieniny: Arety, Marty, Marcina


Serwis odwiedzono 17401168 razy.

Uroczyste nadanie imienia ulicy

7 września 2008 r. w dzień odpustu parafialnego w Chociwlu odbyło się uroczyste nadanie imieniem Kard. Augusta Hlonda dawnej ulicy Małej,   przy której stoi  parafialna świątynia

  . W obecności ks. Wikariusza  generalnego Krzysztofa Grzelaka, władz miasta Chociwla, zaproszonych gości i licznie zgromadzonych wiernych ogłoszono, że ulica  Mała że zmienia  nazwę na ulicę Kard. Augusta Hlonda . Ks. Wikariusz wraz z panią burmistrz Ewą Ludwińska dokonali  symbolicznej odsłony tablicy z nazwą ulicy.  Wszyscy zebrani wysłuchali fragmentu archiwalnego nagrania kazania  ks. Kard. Augusta Hlonda wygłoszonego w kościele Matki Bożej Zwycięskiej w  Warszawie w 1946 roku -  „Zadania kobiety katolickiej”.
Uroczystość ta miał miejsce dzięki inicjatywie Proboszcza Parafii, który zwrócił się do władz miasta o uhonorowanie pamięci zmarłego 60 lat temu kard. Augusta Hlonda – założyciela Towarzystwa Chrystusowego i twórcy administracji kościelnej w powojennej Polsce na ziemiach zachodnich.. W województwie zachodniopomorskim tylko jeszcze Suchań może pochwalić się ulicą z imieniem ks. Kard. Augusta Hlonda .

Odsłon: 512     
© 2007 - KOMPANIA TWÓRCZA      Parafia rzymskokatolicka p.w. MB Bolesnej , ul. Mała 9, 73-120 CHOCIWEL