Dziś wtorek, 26 września 2017 r, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Środa                     od godz. 19:00 do 20:00
  Czwartek, Piątek - nieczynne
  Sobota                   od godz. 10:00 do 11:30

Natomiast w okresie wakacyjnym biuro parafialne czynne
Poniedziałek, Środa i Sobota od godz. 19:00 do godz. 19:30.

Aby ochrzcić dziecko należy przedstawić:

• Akt urodzenia dziecka z USC.
  • Dokładne dane rodziców dziecka tj. adres zamieszkania, imię i nazwisko ojca i matki (nazwisko panieńskie matki), datę i miejsce urodzenia, datę i miejsce zawarcia związku małżeńskiego.
  • Imię i nazwisko rodziców chrzestnych oraz dokładny adres zamieszkania. Rodzice chrzestni mieszkający poza nasza parafią dostarczają z parafii swego zamieszkania zaświadczenie stwierdzające, że są praktykującymi katolikami i mogą pełnić tę rolę.

Rodzice i chrzestni zobowiązani są do uczestniczenia w katechezie przedchrzcielnej, która odbywa się po ogłoszeniu.

Sakrament małżeństwa

Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii przynajmniej 3 miesiące przed planowanym ślubem. Na to spotkanie należy przynieść:

• Dowód osobisty.
  • Metrykę chrztu nie starszą niż 6 miesięcy (jeżeli chrzest miał miejsce poza naszą parafią).
  • Metrykę bierzmowania (jeżeli nie ma o nim adnotacji na metryce chrztu).
  • Świadectwo ukończenia nauki religii.
  • W przypadku osób owdowiałych - wyciąg z księgi zmarłych, wydany przez parafię, w której odbył się pogrzeb.

W późniejszym terminie:

• Świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych (Jeśli już został ukończony, można przynieść świadectwo na pierwsze spotkanie). W naszym parafii odbywa sie: w listopadzie i  w Wielkim poście.
  • Dokumenty z USC, do zawarcia małżeństwa konkordatowego (są ważne tylko 3 miesiące).

Pogrzeb

W przypadku pogrzebu należy dostarczyć:

• Akt zgonu z USC.
    Zaświadczenie od kapelana szpitalnego o udzielonych sakramentach w czasie pobytuu w szpitalu
  • Pisemną zgodę na pogrzeb od ks. proboszcza parafii zamieszkania (jeśli osoba zmarła mieszkała poza naszą parafią).