Dziś wtorek, 22 maja 2018 r, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Nowi ministranci w służbie Panu Bogu

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nosi u nas popularną nazwę "Zielonych Świątek", dlatego zapewne, że obchodzimy je w najpiękniejszej porze roku, gdy przyroda cała w pełnym jest rozkwicie. "Spełniły się dni Pięćdziesiątnicy" - jak pisze św. Łukasz w "Dziejach Apostolskich" . Duch Święty zstąpił na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów, modlących się pod przewodnictwem Matki Jezusowej. Wszyscy zostali Nim napełnieni oraz umocnieni i uzdolnieni do posługi którą zlecił Jezus. W nasze wspólnocie Liturgicznej Służby Ołtarza zostało wprowadzonych w posługę ministranta - ośmiu kandydatów. Przed całą parafią jak i przed ks. proboszczem wyrazili oni chęć służby Bogu w Kościele, przy ołtarzu i podczas świętych obrzędów. Złożyli swoje przyrzeczenia podejmowania obowiązków pilności, sumienności i takiego postępowania by podobać się Panu Jezusowi. Dziękujmy Bogu i wychwalajmy Jego święte Imię za to, że powiększyło się grono służących Panu w Jego Świątyni. Wspierajmy ich modlitwą i otaczajmy wdzięczną opieką. Duchowi Świętemu polecajmy również ich rodziców, rodzeństwo i bliskich. Niech zawsze towarzyszy im Boże Błogosławieństwo.

2018-05-22 11:03:51

Majowe spotkanie z piosenką patriotyczną w Lisowie

Przypadające w tym roku uroczystości: 100 lecia odzyskania niepodległości oraz 160 lecia powstania Kościoła w Lisowie były okazją by wyrazić swoją wdzięczność Panu Bogu za opiekę nad naszymi rodzinami, parafią i ojczyzną. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Jerzy Senderek SChr natomiast okolicznościowe kazanie wygłosił proboszcz z kazachstanu ks. Sergiusz Rudchenko SChr. Podczas uroczystej ceremonii okazaliśmy szacunek, pamięć wszystkim zasłużonym dla „małej ojczyzny”. Nie zabrakło śpiewów patriotycznych w wykonaniu chóru Lisowianek pod batutą pani Elżbiety Jachury. Cała aranżacja muzyczna przeplatana była dziękami jezzowymi. To ważne kulturalne wydarzenie prowadzone było przez samą organizatorkę Panią Sołtys Lisowa Edytę Wachowicz przy pomocy Pana Rafała Jachury. Były liczne akrakcje, zabawy i gry dla dzieci, gastronomia polowa, loterie i licytacje. Spotkanie przy licznym udziale i zaangażowaniu społeczności lokalnej było wyrazem solidarności i świadectwem tego, że wartości Bóg, Honor i Ojczyzna są ważne.

2018-05-22 10:21:28

IV Olimpiada Liturgiczno Sportowa

W sobotę, 21 kwietnia 2018 roku, w parafii pw. św. Józefa w Stargardzie odbyła się czwarta edycja Olimpiady Liturgiczno-sportowej. Udział w niej wzięli przedstawiciele jedenastu parafii, w których posługują chrystusowcy: Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu, św. Michała Archanioła w Dobrzanach, św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Goleniowie, Przemienienia Pańskiego w Płotach, św. Ottona w Pyrzycach, św. Józefa w Stargardzie, Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie, św. św. App. Piotra i Pawła w Szczecinie Podjuchach, Świętego Ducha w Szczecinie Zdrojach oraz św. Jadwigi Królowej w Poznaniu, którzy choć uczestniczyli w tym przedsięwzięciu po raz pierwszy zdobyli brązowy medal w rozgrywkach piłkarskich.

W sumie zgromadziło się 230 członków Służby Liturgicznej, którzy zmagali się w dwudziestu dyscyplinach liturgiczno-sportowych. Zawodnicy musieli popisać się nie tylko szybkością i zręcznością, ale również znajomością Mszału Rzymskiego, lekcjonarzy, Pisma św., nazw poszczególnych paramentów liturgicznych, czy też biegłością w przepisach liturgicznych.

Zmagania rozpoczęły się wspólnym uczestnictwem we Mszy św. w kościele parafialnym, której przewodniczył wikariusz generalny ks. Bogusław Burgat SChr. Po Eucharystii wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej nr 3, gdzie o godz. 11:30 rozpoczęły się zawody. Do dyspozycji dzieci, młodzieży i opiekunów w każdej chwili były napoje i gorący posiłek, które przygotowali rodzice Służby Liturgicznej parafii pw. św. Józefa w Stargardzie.

Spotkanie zakończyło się o 16:00 rozdaniem medali. LSO z Chociwla zdobyło w tym roku 4 medale.

Złoto – Wojciech Zaklukiewicz

Srebro – Maciej Widła i Kamil Mądrzycki

Brąz – Kacper Piechanowski

Wszystkim biorącym udział dziękujemy za sportową i chrześcijańską rywalizację a zwycięzcom gratulujemy.

2018-04-27 07:18:58

Wyjazd dzieci na spotkanie do Stargardu

7 kwietnia dzieci z Chociwla uczestniczyły w VI Spotkaniu Dzieci z Parafii Chrystusowców. Mnóstwo atrakcji rozweselało serca dziecięce. Uczestniczyliśmy w  zajęciach wojskowych, niektórzy pierwszy raz w  życiu gotowali pierogi, wiele satysfakcji sprawiła jazda jeepem, a  w rzutach woreczkami byliśmy bezkonkurencyjni i zdobyliśmy nagrodę. Dziękujemy za wspaniały czas spędzony aktywnie na  zabawie oraz wspólnej modlitwie. Wyrazy uznania  dla  opiekunów: Pani Marioli Zaklukiewicz, Krystynie Ossolińskiej oraz Annie Jaremczuk. Teledysk z wydarzenia w zakładce "więcej" poniżej.

2018-04-13 17:35:08

Nd Pn Wt Śr Cz Pt So